Siatkarki znów wygrywają

Komplet punktów na zakończenie pierwszej części rundy zasadniczej zainkasowały kaliskie siatkarki. W sobotę w hali Arena MKS Calisia Kalisz pokonał sąsiadującą w tabeli drużynę Nike Węgrów 3:0. Pierwszego seta kaliszanki wygrały do 22-óch, a kolejnego jeszcze pewniej do 19-tu. Nerwowo zrobiło się w trzeciej odsłonie, gdy MKS prowadził 16:10, a chwilę później był remis 22:22. Jednak mocno zmotywowane gospodynie pozwoliły rywalkom zdobyć jeszcze tylko jeden punkt i zakończyły mecz w trzech setach:

"Według mnie decydowały początki setów, w których odskakiwałyśmy rywalkom na kilka punktów i potem kontrolowaliśmy te sety. No może w tym trzecim secie był niepotrzebny przestój, spadek koncentracji, ale w końcówce to my zachowałyśmy więcej zimnej krwi. Ten mecz był dla nas za 6 punktów, bo po tych ostatnich porażkach ta atmosfera w drużynie nie była najlepsza, a do tego rywal tuż za nami i dzięki tej wygranej odskoczyłyśmy też punktowo" - powiedziała Radiu Centrum kapitan MKS-u Hanna Łukasiewicz.

Tym samym podopieczne Daniela Przybylskiego zrehabilitowały się za nieudany mecz z Krosnem, a dodatkowo awansowały w pierwszoligowym zestawieniu. Z dorobkiem 14 punktów, kaliszanki zajmują siódme miejsce w pierwszoligowej tabeli. A rundę rewanżową kaliski zespół rozpocznie 14 grudnia pojedynkiem na własnym parkiecie z Proximą Kraków.

MKS Calisia Kalisz - Sokołów Nike Węgrów 3:0 (25:22, 25:19, 25:23).