Ręczni na fali

Pomimo ponad dwutygodniowej przerwy w ligowych zmaganiach absolutnie nie stracili formy i odnieśli ósme z rzędu zwycięstwo. Mowa o kaliskich szczypiornistach, którzy tym razem w środowe popołudnie w hali Arena pewnie pokonali SPR Tarnów 34:22. Tylko pierwszy kwadrans spotkania był wyrównany. Potem gospodarze wyprowadzili kilka szybkich kontr i "odskoczyli" na pięć bramek. Do przerwy prowadzili 17:12. W drugiej części kaliszanie kontrolowali wydarzenia na parkiecie, systematycznie powiększali przewagę, by ostatecznie wygrać różnicą aż 12 goli. Mecz ocenił radiuCENTRUM trener MKS-u Kalisz Bartłomiej Jaszka

"Taka przerwa dwa i pół tygodnia może być niebezpieczna bo wybija z rytmu. Bałem się tego meczu, bo nawet na rozgrzewce było trochę za cicho. Ale te moje obawy były niepotrzebne, bo na meczu było już super. zawodnicy podeszli do niego bardzo skoncentrowani, ale też z respektem do rywala. Dośc szybko narzucili przeciwnikowi swój styl gry. Po tej pierwszej połowie ta przewaga mogła być jeszcze wyższa bo było kilka błędów, ale nie mam absolutnie powodów żeby narzekać".

W drugiej połowie na parkiecie pojawiali się kolejni gracze MKS-u, a w kaliskiej bramce przez całe 60 minut znakomicie spisywał się Filip Jarosz, który bronił strzały rywali z ponad 50% skutecznością. Najwięcej, 10 bramek zdobył w kaliskiej ekipie Kamil Adamski, który m.in. bezbłędnie wykonywał rzuty karne. Po tym efektownym zwycięstwie MKS Kalisz umocnił się na pozycji wicelidera grupy B pierwszej ligi.

MKS Kalisz – SPR PWSZ Tarnów 34:22 (17:12)

MKS Kalisz: Jarosz – Adamski 10, Klopsteg 5, Bożek 4, Bałwas 3, Rosiek 3, Drej 2, Książek 2, Galewski 1, Gomółka 1, Jaszka 1, Kobusiński 1, Mosiołek 1, Piosik.
Kary: 6. min. Rzuty karne: 4/4.

SPR Tarnów: Sądowicz, Ciochoń – Kowalik 6, Nowak 5, Drobiecki 2, Jewuła 2, Misiewicz 2, M. Niemiec 2, Wajda 2, Mogielnicki 1, Bielamowicz, B. Niemiec, Sanek, Spieszny.