Komplet siatkarek

Trzecie zwycięstwo z rzędu odniosły kaliskie siatkarki. W sobotni wieczór w hali Arena MKS Kalisz zdobył pierwszy w tym sezonie komplet punktów i to z faworyzowanym wiceliderem tabeli WTS-em Solna Wieliczka. Już pierwszy set wygrany przez kaliszanki ale dopiero 30:28 pokazał, że będzie to mecz walki. Drugiego seta gospodynie wygrały 25:22, a w trzecim znów wystawiły nerwy kibiców na dużą próbę. Zawodniczki Calisii przegrywały w nim już 9:14, ale odrobiły straty, a w końcówce zachowały więcej zimnej krwi i zwyciężyły 26:24.

"Naprawdę z meczu na mecz widzę poprawę i gramy coraz lepiej. Do tego zaskakujemy przeciwników składem, bo sporo się tu u nas dzieje i rotujemy tymi szóstkami. No ale przez to jesteśmy nieprzewidywalni dla kolejnych rywali. Teraz też na parkiecie pojawiła się nasza nowa atakująca Małgorzata Vlk, i choć jest z nami dopiero kilka dni, a dosłownie w piątek załatwiliśmy niezbędne formalności to rozegrała świetne spotkanie. Są wreszcie trzy punkty, wygrana w trzech setach i to z rywalem, który jeszcze nie doznał porażki".

- podsumował to spotkanie trener MKS Calisia Kalisz Daniel Przybylski.

Wspomniana nowa atakująca Małgorzata Vlk zastąpiła na tej pozycji Justynę Zemlik, która doznała poważnej kontuzji i najprawdopodobniej nie zagra już do końca sezonu. Po tej wygranej kaliska drużyna z dorobkiem 7 punktów po pięciu meczach zajmuje 7 miejsce w pierwszoligowym zestawieniu.

MKS Calisia Kalisz - WTS Solna Wieliczka 3:0 (30:28, 25:22, 26:24)