Cenny punkt MKS-u

Wywalczyły bardzo cenny punkt, rozegrały ciekawy mecz i były bliskie zgarnięcia pełnej puli. Tak wyglądało środowe starcie w hali Arena kaliskich siatkarek z wyżej notowanym rywalem Jokerem Świecie. Pierwszego seta kaliszanki wygrały 25:23. Drugiego zaczęły od prowadzenia 5:1, ale potem popełniły zbyt wiele własnych błędów i przegrały do 21. Za to w trzeciej odsłonie kaliszanki zdeklasowały rywalki i pozwoliły przyjezdnym zdobyć zaledwie 10 punktów. Niestety doświadczony zespół ze Świecia w porę uporządkował grę, poprawił atak i najpierw wygrał czwartą partię do 23-ech, a potem wysoko tiebreaka 15:5.

Mimo porażki trener MKS-u Calisii Daniel Przybylski podkreślił Radiu Centrum, że nie ma pretensji do swoich podopiecznych:
"Po tym secie wygranym 25:10 liczyliśmy się z tym, że zespół ze Świecia będzie się chciał odbudować, bo to jest zgrana, silna i już doświadczona drużyna. Nie przypadkowo zajmują trzecie miejsce w tabeli, a tydzien temu pokonali ekipę z Krakowa. Ja jestem zadowolony, że nasze dziewczyny zagrały z charakterem i zabrakło naprawdę bardzo niewiele, żeby sprawić niespodziankę i zdobyć komplet punktów. No i myślę, że kibicom takie spotkanie mogło się podobać."

"Nadal falujemy dość mocno. Jest moment zwyżkowy, gdy jesteśmy w pełnym gazie, a za moment jest spadek formy. Drużyna ze Świecia po tym trzecim secie znalazła sposób na atak przez nasz najbliższy blok i najpierw wygrały czwartego seta, a potem poszły za ciosem w tiebreaku. Ale ten jeden punkt jest też bardzo ważny, bo w tym ostatnich trzech kolejkach musimy jeszcze jakieś punkty dozbierać żeby być w tej czołowej ósemce, bo taki był nasz cel" - dodała kapitan MKS-u Hanna Łukasiewicz, która co ciekawe pochodzi ze Świecia i w tamtejszym klubie rozpoczynała karierę.

Do końca rundy zasadniczej kaliszankom pozostały dwa mecze. Oba na wyjazdach - w tę sobotę w Krośnie, a potem w Węgrowie. Aktualnie MKS zajmuje 8 miejsce w tabeli, a przewaga nad kolejnym w tabeli zespołem wzrosła do 5 oczek.

MKS Calisia Kalisz – Joker Mekro Energoremont Świecie 2:3 (25:23, 21:25, 25:10, 23:25, 5:15)