Stal w II rundzie

Koszykarze Klubu Sportowego Stal awansowali do II rundy play-off. W niedzielny wieczór zespół Mikołaja Czai po raz drugi pokonał Rawię Rawicz, tym razem 75:62. Nie powiodło się natomiast juniorom Stali, którzy nie awansowali do ćwierćfinału Mistrzostw Polski.

Stal przegrywała tylko na początku meczu 4:10. Później pojedynek się wyrównał, a dzięki dobrej końcówce drugiej kwarty, do przerwy było 35:27 dla ostrowian. Kluczowa okazała się trzecia kwarta, w której po dwóch rzutach z dystansu Łukasza Olejnika było 46:33. Stal najwyżej prowadziła różnicą 16 punktów. W 37 minucie Rawia zmniejszyła straty do 7 "oczek", ale ostatecznie przegrała w Ostrowie 62:75. Stal wygrała I rundę play-off 2:0 i w dalszej fazie rozgrywek zmierzy się z mistrzem grupy A II ligi, Decką Pelplin. Rywalizacja toczy się także do dwóch zwycięstw. Z kolei juniorzy Stali Ostrów od piątku do niedzieli grali mecze rewanżowe rozgrywek strefowych, przegrywając kolejno z Kingiem Szczecin, Spójnią Stargard i Żakiem Koszalin. Podopieczni Wojciecha Żurawskiego strefę zakończyli z bilansem 1 zwycięstwa i 5 porażek, odpadając na tym etapie z dalszych rozgrywek.

KS Stal Ostrów - Rawia Rawicz 75:62 (18:15, 17:12, 23:19, 17:16)
Stal: Żurawski 26, M.Spała 16, Olejnik 14, Marek 8, K.Spała 6, Rosik 3, Radzik 2, Sierański 0
Rawia: Nowicki 20, Maciołek 14, Wielechowski 7, Jankowiak 6, Kuta 6, Staśkowiak 4, Samuła 3, Kołakowski 2