Rozbici w Zgorzelcu

Najsłabszy mecz w sezonie rozegrali koszykarze BM Slam Stali w sobotę w Zgorzelcu, gdzie przegrali z PGE Turowem aż 74:97. Z bilansem 20-10 ostrowianie utrzymali trzecie miejsce w tabeli Polskiej Ligi Koszykówki. Do zakończenia rundy zasadniczej pozostały tylko dwa mecze.

Walczący o udział w play-offach Turów Zgorzelec nie dał szans BM Slam Stali. Gospodarze tylko na moment oddali prowadzenie drużynie Emila Rajkovicia po serii 11:0 w pierwszej kwarcie. Do przerwy było 50:39 dla drużyny z przygranicznego miasta. W drugiej połowie goście zagrali jeszcze słabiej. Nie funkcjonowała obrona. Fatalna była skuteczność w rzutach z dystansu. Goście trafili tylko 2 rzuty na 15 prób. Na niewiele zdała się dobra gra Shawna Kinga, który zaliczył dwunaste double-double w sezonie, rzucając 15 punktów i zbierając 13 piłek. Brakowało przede wszystkim punktów ze skrzydeł. Gospodarze wykonywali w całym meczu aż 43 rzuty wolne, z czego trafili 35. BM Slam Stal w rzutach z linii też była gorsza od Turowa trafiła 20 na 30 prób.

PGE Turów Zgorzelec – BM Slam Stal Ostrów 97:74 (25:20, 25:19, 21:15, 26:20)

PGE Turów: Tweety Carter 22, Michał Michalak 19, Kirk Archibeque 14, Denis Ikovlev 12, David Jackson 8, Kacper Borowski 7, Brandon Brown 7, Bartosz Bochno 4, Uros Nikolić 4, Michał Lichnowski 0, Paweł Karmasz 0

BM Slam Stal: Shawn King 15, Aaron Johnson 14, Marc Carter 11, Christo Nikołow 9, Robert Tomaszek 6, Mateusz Kostrzewski 6, Szymon Szewczyk 5,, Kamil Chanas 2, Mateusz Zębski 2, Adam Kaczmarzyk 2, Tomasz Ochońko 2, Łukasz Majewski 0