Mecz dla WOŚP

Szczypiorniści Ostrovii i piłkarze nożni Ostrovii 1909 zagrali razem dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W pokazowym meczu piłki ręcznej, futboliści na początku grali jak równy z równym ze szczypiornistami, momentami nawet prowadząc. Do przerwy było 15:10 dla KPR Ostrovia, a ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną piłkarzy ręcznych 32:20. Tym samym szczypiorniści wzięli udany rewanż za porażkę z piłkarskiej murawy, gdy ulegli Ostrovii 0:8. Między słupkami Ostrovii 1909 wystąpił m.in. Michał Giecz, na co dzień napastnik biało-czerwonych.

na fot: Na licytację przekazano koszulki z autografami zawodników

"Myślę, że to była fajna zabawa. Zarówno mi jak i Barkowi Jankowskiemu udało się odbić kilka piłek. Wynik nie był istotny. Najważniejsza była zabawa i szczytny cel, jaki przyświecał temu meczowi. W drugiej połowie chłopaki z KPR Ostrovia spięli się i chyba chcieli wygrać w tym meczu. Na początku zaskoczyliśmy przeciwnika. Chyba się tego nie spodziewali. Trenowaliśmy cały tydzień różne zagrywki i przyniosło to efekt w pierwszej połowie."

Przed meczem kapitanowie obu drużyn przekazali na licytację koszulki meczowe z autografami, które trafiły na licytacje do ostrowskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.