Koncert po przerwie

Dziewiąte z rzędu zwycięstwo odnieśli w sobotni wieczór koszykarze BM Slam Stali, którzy we własnej hali pokonali Polfarmex Kutno 89:64. Do przerwy niżej notowany rywal dawał się we znaki gospodarzom. Stal prowadziła tylko 40:39. Druga połowa to jednak popis faworyta, który trzecią kwartę wygrał 22:7 i kontrolował przebieg meczu. Oprócz trzonu drużyny waleczny był Robert Tomaszek, a szanse gry otrzymali także wieczni rezerwowi Adam Kaczmarzyk i Mateusz Zębski. Mówią Robert Tomaszek i trener Emil Rajković:

"Polfarmex Kutno świetnie zagrał w ostatnich dwóch meczach. Spodziewaliśmy się więc w Ostrowie trudnego spotkania. Na ile starcza im siły, na tyle grają z sercem i zaangażowaniem. Mają trochę mniej zawodników i słabszą rotację, więc w drugiej połowie wykorzystaliśmy przewagę fizyczną. Rywal nie był w stanie utrzymać takiej intensywności jak w pierwszych 20 minutach spotkania" - powiedział Radiu Centrum Robert Tomaszek.

"Pierwsza połowa była wyrównana. W trzeciej kwarcie zagraliśmy bardzo agresywnie w obronie, stąd też w końcowym rozrachunku tak duża przewaga naszej drużyny" - powiedział Radiu Centrum trener Emil Rajković.

Aaron Johnson znów zaliczył double-double, rzucając 17 punktów i notując 11 asyst. Podobnie jak Shawn King autor 14 punktów i 14 zbiórek. BM Slam Stal Ostrów z bilansem 17-8 jest trzecia w tabeli PLK.