Jednym punktem

Ależ emocje w meczu BM Slam Stali Ostrów w Starogardzie Gdańskim. Drużyna Emila Rajkovicia prowadziła niemalże przez całe spotkanie, a mogła przegrać w samej końcówce. Ostrowian uratował Łukasz Majewski, który zebrał piłkę w ataku i zdobył punkty na wagę zwycięstwa 79:78.

BM Slam Stal w 13 minucie po trzech z rzędu trójkach prowadziła już 36:23 i grała w tym fragmencie wręcz rewelacyjnie. Do przerwy było 45:38, a po trzech kwartach 62:51 dla ostrowian. Problem zaczął się w czwartej kwarcie, kiedy to Polpharma od stanu 70:60 rzuciła 9 punktów z rzędu i mecz znów był na przysłowiowym styku. W końcówce do remisu po 73 doprowadził Uros Mirković, a w ostatniej minucie Serb kolejnym trafieniem z dystansu dał prowadzeniem Polpharmie 78:77. Na kilka sekund przed końcem z dystansu rzucał Marc Carter. Amerykanin nie trafił, ale BM Slam Stal uratował Łukasz Majewski, który zebrał piłkę i zdobył punkty na wagę wygranej. Ostatnia akcji Mirkovicia była nieudana. Piłka "zatańczyła" na obręczy, ale do kosza nie wpadła i to zespół Rajkovicia odniósł piąte z rzędu, a trzynaste w całym sezonie zwycięstwo. Świetne spotkanie zagrał ponownie Shawn King. Dzielnie wspierał go Szymon Szewczyk. Ważne punkty rzucili Johnson, Carter i oczywiście wspomniany wcześniej Majewskim. BM Slam Stal z bilansem 13-8 jest czwarta w tabeli PLK.

Polpharma Starogard Gdański - BM Slam Stal Ostrów 78:79 (23:27, 15:18, 13:17, 27:17)
Polpharma: Flieger 17, Mirković 13, Miles 13, Sajus 10, Davis 9, Diduszko 8, Schenk 3, Paliukenas 3, Michałek 2.
BM Slam Stal: King 17, Szewczyk 16, Johnson 13, Majewski 12, Carter 12, Troupe 4, Ochońko 3, Chanas 2, Tomaszek 0, Nikołow 0.